M pakiet dla modeli BMW

bmw

BWM Motorsport to oddział marki odpowiedzialny za projektowanie, rozwój i produkcję sportowych odpowiedników modeli tego producenta. Auta oznaczone znaczkiem M początkowo jeździły tylko na torze walcząc np. z marką Porsche, czy Ferrari. Z biegiem czasu sporty motorowe stały się bardzo popularne, a fani marki coraz liczniej dopominali się o to, by samochody te trafiły w ich ręce. Tak modele BMW z oznaczeniem M trafiły na drogi.

Sprzedaż aut z oznaczeniem M ma się bardzo dobrze, każdy kto myśli o sportowym aucie z prawdziwego zdarzenia choć przez chwilę rozważa emkę od BMW. Firma powstała 50 lat temu i do dnia dzisiejszego ma się świetnie dokonując modyfikacji modeli marki BMW. Za sobą ma takie klasyki jak BMW M1, czy BMW 3.0 CSL i decydujący dla serii M – BWM M5 E28.

Jakie modele BMW są dostępne z pakietem M?

Usportowione BWM ma reprezentanta praktycznie w każdym modelu. Najmniejszym z pakietem M jest BWM M135i, kolejno seria M3, M4, M5 i M8 Coupe/Cabrio/Gran Coupe. Seria sportowa M nie omija SUV-ów i mamy tu X3 M, X4 M,  X5 M, X6 M i X7 M. Cała paleta modeli jest dostępna z pakietem M.

bmw

Najmocniejsze BMW serii M, czyli M8 GC

BMW M850i xDrive Gran Coupe to wyjątkowy sportowy samochód ze stajni niemieckiego producenta. Bezprecedensowe połączenie technologii, inżynierskiej kreski i komfortu oraz wyposażenia. Sprzedaż samochodów M850 na pewno nie jest oszałamiająca, jeśli chodzi o ilość, ale temu trudno się dziwić, ceny rozpoczynają się od kwoty 588 000 zł. Mimo to, trzeba zauważyć, że pojazd ten to unikat, którego nie sposób nie zauważyć.

W BMW M8 Gran Coupe montowany jest 8 cylindrowy silnik o mocy 625 KM z momentem 750 Nm. Wyposażóny w dwie turbosprężarki  zapewnia niesamowite odczucia podczas jazdy. Przyśpieszenie mówi samo za siebie, liczba 3,2 s do 100 km/h jest niezaprzeczalnie imponująca.

Sylwetka tego modelu łączy w sobie dynamikę widoczną na froncie z sylwetką Coupe nadającą całości sportowego, ale eleganckiego wyglądu. Takiego połączenia nie odważył się zrobić do tej pory żaden producent.

5/5 - (1 vote)